Запрошуємо представників ЗМІ на пресконференцію

Запрошуємо представників ЗМІ на пресконференцію з нагоди вшанування 30-ї річниці перепоховання Дем’яновому Лазі жертв сталінських репресій. Вона відбудеться 22 жовтня 2019 р. Б., о 10:00 год., в приміщенні Івано-Франківського Архієпархіїального управління (м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 64, І поверх).

ПРЕС-РЕЛІЗ

Вшанування 30-ї річниці перепоховання жертв сталінських репресій

У неділю, 27 жовтня, у меморіальному комплексі Дем’янів Лаз відбудуться урочистості з нагоди вшанування 30-ї річниці перепоховання жертв сталінських репресій. Архієрейське богослужіння очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Початок о 13:00 год.

Рівно 30 років тому, у жовтні 1989 року, в Дем’яновому Лазі відбулося перепоховання жертв комуністичних репресій. Тоді подія зібрали тисячі свідомих українців різних конфесій, які об’єдналися в спільній молитві за всіх невинно вбитих жертв радянського терору. Очевидці стверджують, що саме перші дні розкопок були найважчими: «Ледь не в халяви набирали – то мозки, все, що розчинилося. То була така рідина. Ми мали сітку, це проціджували, щоб нічого не лишити», – пригадував Зиновій Дума.

Розкопки розпочалися 21 вересня і тривали 40 днів. Було знайдено три могили і в них останки 539 людей, із них 129 молодих дівчат – про це свідчили заплетені коси. Більшість загиблих убиті пострілом в потилицю з дрібнокаліберної гвинтівки, для гарантії груди багатьох простромлені російським штиком. На розкопках працювали не лише члени молодих іще патріотичних організацій, а й звичайні люди, від десятикласників до літніх чоловіків.

«Перших тринадцять ям не дали результату, а з чотирнадцятої екскаватор «Беларусь» дістав одяг і кістки. Потім почалися натуральні розкопки. Без трактора, тільки вручну, лопатами копали, щоб не пошкодити скелети», – згадував судово-медичний експерт-криміналіст Омелян Левицький.

З нагоди відзначення цієї сумної річниці та вшанування всіх жертв сталінських репресій, у вівторок, 22 жовтня 2019 р. Б., о 10:00 год., в приміщенні Івано-Франківського Архієпархіїального управління (м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 64, І поверх) відбудеться пресконференція. Поспілкуватись із журналістами прийдуть:

* Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин;

* Міський голова п. Руслан Марцінків;

* Начальник відділу у справах національностей і релігій Тетяна Лапка;

* Судово-медичний експерт-криміналіст Омелян Левицький;

* Голова Івано-Франківського обласного історико-просвітницького товариства “Меморіал”, керівник КП “Пам’ять”, історик Василь Тимків;

* Члени оргкомітету: Ректор ІФДС прот. Роман Микієвич, Архієпархіальний еклезіарх прот. Іван Жук.

* Адміністратор меморіального комплексу Дем’янів Лаз о. Іван Василь Коваль

Модератор: о. Іван Стефурак – Директор Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпарії УГКЦ.    

Пресконференція відбудеться 22 жовтня 2019 р. Б., о 10:00

в конференц-залі Івано-Франківського Архієпархіального управління

(м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 64 (1 поверх)

За детальнішою інформацією звертайтесь:
(098) 719 58 95;
о. Володимир Лукашевський,
Прессекретар Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com