Відбулася ІІІ квартальна зустріч деканальних екореферентів

12 вересня в навчальному корпусі Івано-Франківської архієпархії відбулися збори деканальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології. На порядку денному стояло питання підбиття підсумків діяльності екомережі за літній період та представлення завдань на час екологічних місій задля збереження створіння.

В першому блоці проф. Володимир Шеремета представив душпастирям енцикліку Папи Франциска «Laudato Si», зазначаючи, що це є своєрідний компендіум екологічного вчення Церкви, яка побудована за принципом: дивися – оціни – дій. Зокрема п. Володимир зазначив, що Папа Франциск закликає християн до усвідомлення того, що Земля – це наш спільний дім, і підкреслив особливу роль і відповідальність в пропагуванні цієї тези таких інституцій як сім’я, школа, Церква та засоби масової інформації. «Якщо людина не усвідомила глобальне значення збереження довкілля, то чи вона вповні пізнала Бога, чи живе в Христі? Ці питання повинні піднімати вищезгадані інституції, розкриваючи суть автентичного християнства» – наголосив очільник Екобюро.

Присутні мали змогу також переглянути промо-ролик офіційного українського перекладу енцикліки «Laudato Si».

В ІФНМУ відбувся круглий стіл про освіту з паліативної допомоги в Україні

В другому блоці о. Михайло Дзуль – референт Івано-Франківської архієпархії, представив маршрутний лист цьогорічних Місій задля збереження створіння, зазначаючи, що основним інструментом керигми є енцикліка та нові видання Екобюро – екоказочки, розраховані на наймолодшу аудиторію. Своїм досвідом проведенням парафіяльних екотаборів з присутніми поділилися о. Михайло Яблонь, референт Галицький та о. Петро Чупак, відповідальний за збереження довкілля в Черченському деканаті.

На завершення зустрічі о. Михайло побажав всім плідної праці та закликав до зайняття активнішої позиції щодо сучасних екологічних викликів, таких як підпали, пластикова атрибутика, сортування відходів, енергозбереження та енергоефективність, автомобільне забруднення довкілля та нерозсудливий шопінг.

______________________

Долучайтесь до нашого каналу у Telegram – тут завжди найважливіша та найактуальніша інформації з життя Церкви одразу у Вашому смартфоні!

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com