#7Днів №7: ТОП-події з життя християнського світу за тиждень

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ пропонує Вам пригадати чим жив християнський світ протягом тижня що минає. Дізнайтеся про найважливіші події з життя Церкви у світі, Україні, нашій Митрополії та, звісно ж, Архієпархії.

Новини Вселенської Церкви

Джерело: Vatican News

∙ Цього тижня розпочались духовні вправи Папи Римського та всієї Курії. Святіший Отець разом з найближчими співробітниками до суботи перебуватиме в Аріччі, проводячи період інтенсивної молитви й роздумів.

 Також Глава Католицької Церкви висловив співчуття з приводу авіакатастрофи в Ефіопії. Святіший Отець запевнив, що молиться за загиблих та щиро співчуває їхнім родинам.

 Повертаючись до приємних новин, у Ватикані відзначили шосту річницю обрання Папи Франциска

Новини УГКЦ

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

 12 березня у Німеччині для вірних УГКЦ заснували новий душпастирський осередок. Якщо більш детально, з благословення владики Петра Крика, Апостольського екзарха в Німеччині та країнах Скандинавії, та завдяки співпраці з Католицькою Церквою у Німеччині, отець-декан Роман Максимців заснував громаду Святого Бенедикта, яка покликана надати душпастирський супровід вірним УГКЦ.

. Цього ж дня у Львові представили видання «Митрополит Андрей Шептицький у творчих долях українських художників». У рамках семінару були представлені книги п. Любові Волошиної «Митрополит Андрей Шептицький у творчих долях українських художників», видані на базі всеукраїнського освітньо-мистецького часопису «Артклас».

 Тим часом ПМВ і МЗС обговорили співпрацю на 2019 рік. Сторони обговорили план дій щодо заходів, які проводитиме Пасторально-міграційний відділ і Міністерство закордонних справ цього року.

∙ У мережі інтернет набрало обертів звернення, в якому Патріарх Святослав просить у молоді допомоги в підготовці головної теми цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ: Сопричастя-єдність в житті і свідченні УГКЦ. Для цього особам віком 16-29 років пропонують пройти спеціальне анкетування.

 А з початком Великого посту стартувала ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння», яку щорічно проводить Бюро УГКЦ з питань екології, починаючи з 2011 року, з метою допомогти глибше й повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога, завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ та шляхів її здійснення у повсякденному житті кожної людини.

 Патріарша комісія у справах монашества провела зустріч у Зарваниці. Головна тема, яку розглянули учасники з’їзду – «Візитація богопосвячених спільнот єпархіальним єпископом».

Новини Івано-Франківської Митрополії

Джерело: Прес-служба Коломийської єпархії

Джерело: Прес-служба Чернівецької єпархії

І до новин Івано-Франківської Митрополії, а точніше двох єпархій, які входять до неї – Коломийської та Чернівецької.

14  березня на Коломийщині попрощалися з Заслуженим працівником культури України, багаторічною дослідницею спадщини митрополита Андрея і блаженного Климентія Шептицьких Оксаною Гайовою. Поховання відбулося у Нижньому Вербіжі, рідному селі покійної, яке очолив єпископ Коломийський кир Василій (Івасюк) спільно з духовенством.

∙ А Буковина відзначила 205-ту річницю Великого Кобзаря. З цієї нагоди  09 березня 2019 року на Центральну площу вшанувати пам’ять Великого українського Кобзаря разом з владою та городянами прийшли представники духовенства краю. Делегацію, з покладання квітів до Тараса Григоровича від Чернівецької єпархії УГКЦ, очолив Правлячий Архієрей владика Йосафат Мощич.

Найважливіше за тиждень з Івано-Франківської Архієпархії

Джерело: Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

∙ В нашій архієпархії семінаристи провели Шевченківський вечір «Дорога до Тараса». Дійство розпочав струнний ансамбль Івано-Франківської обласної філармонії ім. Іри Маланюк «Quattro corde» – художній керівник Анжела Приходько.

. Серед нових досягнень, Академія Івана Золотоустого, що в Івано-Франківську, підписала тристоронню угоду про співпрацю. 12 березня 2019 року проректор з наукової роботи Олег Білоус підписав договір про співпрацю між Академією, Інститутом філософії Національної академії наук України (Відділення релігієзнавства) і Національним заповідником “Давній Галич”.

∙ А 13 березня в конференційному залі нашої Архієпархії відбувся семінар на тему «Пасивне та енергозберігаюче будівництво в Церкві», який мав за мету унаочнити можливості комфортного для людини та дружнього до природного довкілля будівництва церковних об’єктів.

 Також, днями продовжились профорієнтаційні зустрічі, організовані Академією Івана Золотоустого. Цього разу такий захід відбувся в Долинській загальноосвітній школі І –ІІІ ступенів № 4, Долинському академічному ліцеї № 6, Долинському науково-академічноому ліцеї «Інтелект» та Долинському науковому ліцеї-інтернат.

 І на завершення тижня Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії пригадує, що добігає завершення час прийому матеріалів на Митрополичу премію серед журналістів за 2018 рік. Конкурс проводиться у двох номінаціях: окремо для журналістів церковних і окремо для журналістів світських ЗМІ.

Анонси!

У Чернівцях розпочиняє свою діяльність Школа аніматора. Так, 16 березня з 11:00 до 16:00 при Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці розпочнуться навчальні курси для тих, хто бажає стати аніматором християнської молоді.

 Також, У ніч з 16 на 17 березня у Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Чернівці відбудуться уже традиційні нічні чування, які очолить Владика Йосафат Мощич. Цього разу чування будуть особливі тим, що відбуваються у першу суботу Великого Посту, і під час чувань у храмі буде уділене Таїнство Оливопомазання усім, хто його потребуватиме.

Дякуємо Богу за прожитий тиждень! Гарних всім вихідних! З Богом!

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com