Свято-Троїцький кафедральний собор відзначив престольне свято. П’ятидесятниця

16 червня 2019 року, Православна Церква молитовно відзначає дванадесятий празник на честь Святої Тройці, П’ятидесятницю, зішестя Святого Духа на апостолів.

Свято П’ятидесятниці або День Святої Трійці, яке по праву називають Днем народження Церкви, було встановлено ще самими апостолами. В цей день сповняється обітниця Спасителя, що після Його відходу на небо Отець надішле учням і Церкві Утішителя, Святого Духа. З цього визначного моменту апостоли не боячись жодних гонінь, утисків з великою сміливістю почали проповідувати про Ісуса Христа, таким чином вони одержали змогу донести Слово Боже всім народам, а Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед юдеїв у Єрусалимі, а потім і серед язичників у всьому світі – “…аж до краю землі…” (Діян. 1:8).

У переддень П’ятидесятниці, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив урочисте Всенічне бдіння, за яким владиці-митрополиту співслужило соборне духовенство.

Святкову службу Божу прикрашав своїм співом: митрополичий хор Кафедрального Собору під керівництвом заслуженого працівника культури України Михайла Замрозевича.

При зустрічі Архиєрея від імені духовенства та парафіян Храму, вітальне слово виголосив настоятель Кафедрального Собору, протоієрей Іоан Телятинський.

За святковою недільною службою Божою Владиці співслужили: канцлер Єпархії протоієрей Василій Бурак, намісник Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря архимандрит Феогност, настоятель Собору протоієрей Іоан Телятинський, соборне духовенство та численні священослужителі Івано-Франківсько-Галицького деканату ПЦУ(УПЦ). В цей святковий день багаточисельна кількість віруючих Кафедрального Собору прийшли разом з Архиєреєм та духовенством розділити ту невимовну радість Храмового Празника,зішестя Святого Духа на апостолів, та народженням Христової Церкви.

На закінчення святкового богослужіння митрополит Іоасаф привітав духовенство та вірних із престольним (храмовим) святом і побажав, щоб благодать Духа Святого зійшла на кожного – утверджуючи у християнському благочесті та чистоті. Богослужінння закінчилось Водосвятним молебнем, який був звершений на церковному подвір’ї, та окропленням вірних святою водою.

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com