Митрополит Іоасаф молитовно відзначив день тезоіменитства

17 березня 2018 року, у суботу четвертої седмиці Великого посту та в день, коли Православна Церква молитовно вшановує преподобномученика Іоасафа Снєтногорського Високопреосвященнійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький відзначив свій день тезоіменитства, адже під час монашого постригу саме ім’я цього святого було дане владиці-митрополиту.

Преподобний Іоасаф був ігуменом (а за деякими псковськими синодиками – і засновником) обителі на честь Різдва Пресвятої Богородиці на Снєтной горі. Багато праці і турботи преподобним Іоасафом було покладено для зовнішнього і внутрішнього благоустрою святої обителі. За преподобного Іоасафа в монастирі був встановлений суворий статут монашого життя. Це був найкращий монастир свого часу. Відійшов до Господа преподобний Іоасаф 4/17 березня 1299 року в час нападу лівонців на святу обитель.

В цей день Владика очолив Божественну літургію Іоана Золотоустого в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська. Його Високопреосвященству співслужили: настоятель кафедрального собору протоієрей Іоан Телятинський, намісник Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря ігумен Феогност, настоятель Спасо-Преображенського Скита архимандрит Софроній, протоієрей Тарас Дмитрук, протоієрей Іоан Мудрейко, протоієрей Василь Гнип, протоієрей Любомир Малофій, протодиякон Петро Стецюк, протодиякон Великоскитської Обителі Димитрій Луцак а також диякон Ярослав Чорний. За літургією апостола читав протодиякон Димитрій Луцак, а читання Євангелія звершив протодиякон Петро Стецюк.

По завершенню богослужіння з нагоди дня тезоіменитства духовенство привітало свого Архиєрея. З найщирішими вітаннями владику вітали: від імені духовенства Єпархії – канцлер протоієрей Василій Буряк, обласний благочинний протоієрей Ігор Ільків, від кліру Кафедрального Собору – протоієрей Іоан Телятинський, а також численне духовенство даруючи букети запашних квітів.

Від імені братії Мавнявского Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря владику-митрополита привітав намісник, ігумен Феогност з протодияконом Димитрієм Луцаком, які подарили Архиєрею панагію на якій зображено небесного покровителя владики Іоасафа – преподобномученика Іоасафа Снєтногорського.

Редакція нашого веб-сайту приєднується до всіх привітань та бажає своєму дорогому Владиці-митрополиту довгих років життя та подальших успіхів на ниві архіпастирського служіння.

Многая і благая літа Вам, наш дорогий Владико!!!

Іс пола еті Деспота!!!

 

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com