Владика Іоасаф відвідав храм рівноапостольної книягні Ольги міста Івано-Франківська

14 січня 2018 року, Свята Православна Церква святкує величне свято, Обрізання Господнє, а також вшановує пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської  та святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького, та всієї Руси.

Найближчою важливою подією із життя Ісуса Христа, що наступає після празника Христового Різдва, є Господнє Обрізання і надання імені. Святе Євангеліє про це говорить наступним чином: “Як сповнились вісім днів, коли мали обрізати  хлоп’ятко, назвали Його Ісус — ім’я, що надав був ангел, перше, ніж Він почався у лоні” (Лк. 2, 21).

Старозавітнє обрізання було своєрідним прообразом новозавітного хрещення, що втілює нас у Христа. Святий апостол Павло, називаючи хрещення й навернення до правдивої й спасаючої віри “нерукотворним обрізанням”, каже до віруючих Нового Завіту: “У Ньому ви були й обрізані обрізанням нерукотворним, коли ви з себе скинули це смертне тіло обрізанням Христовим. Поховані з Ним у хрещенні, з Ним ви разом також воскресли” (Кол. 2, 11-12).

Святий Єфрем Сирін оповідає,що коли Він прийшов до Кесарії відвідати святого Василія і зайшовши до церкви, де якраз той проповідував, побачив білого голуба на рамені святого Василія. І тоді святий Єфрем вигукнув: “Великий Ти, Боже, у своїй правді. Василій Великий – це вогненний стовп і його устами говорить Святий Дух”. За свої заслуги перед Православною Церквою святитель Василій названий Великим і прославляється, як “слава і окраса Церкви”, “світило і око всесвіту”, “вчитель догматів”, “палата вченості”.

З нагоди свята та на запрошення отця Юрія Гречанюка владика Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький з архипастирським візитом відвідав храм святої рівноапостольної княгині Ольги міста Івано-Франківська в якому очолив Божественну літургію. За богослужінням владиці-митрополиту співслужив протоієрей Тарасій Дмитрук, настоятель храму протоієрей Юрій Гречанюк з духовенством храму. На запричасному стиху з проповіддю до богомольців звернувся протоієрей Олег Богак, в якому розповів про життя святителя Василія Великого, а заамвонну молитву виголосив ієрей Роман Валявський.

На закінчення відпусту служби митрополит Іоасаф звернувся до прихожан храму з повчальним словом, а також привітав всіх хто носить ім’я Василій з днем Ангела, подякував отцю-настоятелю за запрошення та побажав божого благословення священослужителям і всім вірним святого храму цього.

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com