Архийєреське богослужіння у 3-тю неділю Великого Посту. Хрестопоклонну

11 березня 2018 року, у третю неділю святої Чотиридесятниці, у всіх Православних Храмах звершується чин виносу Святого Животворчого Хреста.

Хрестопоклонна неділя пригадує нам сильну зброю, що її має кожний християнин у боротьбі з ворогами за своє спасіння, тією зброєю є святий Хрест. У суботу ввечері на середину храму для духовного підбадьорення віруючих, що прямують шляхом Чотиридесятниці, виставляється Св. Хрест. Для всіх віруючих він є добрим нагадуванням про те, що вслід за Голгофою неминуче настане перемога життя над смертю, а правди над злом. В цей день усі богомольці мають можливість поклонитися та прикластись до святині.

Хрест — це тайна і таїнство. Зрозуміти смерть чистих, невинних немовлят неможливо, — можна тільки прийняти це, «віддавши» їх в руки Того, Хто Сам Невинний пішов на Хрест. І якраз цієї неділі хрест виступає перед нами як знамено сили, знамено спасення та знамено перемоги і тріумфу.

В цей день співається особливий тропар: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо» і робиться земний поклін перед Животворчим Хрестом Господнім.

Напередодні, у суботу ввечері, Владика Іоасаф очолив Всенічне бдіння з чином винесення Животворчого Хреста Господнього у Свято-Троїцькому  Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська, після чого помазав віруючих освяченим на Літії єлеєм. По завершенні всенічної владика-митрополит звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом в якому побажав духовної кріпості у проходженні Великого посту.

Недільного дня у Манявському Хресто-Воздвиженському монастирі службу Божу очолив настоятель Великоскитської обителі, митрополит Івано-Франківський і Галицький, Іоасаф. Його Високопреосвященству співслужив намісник монастиря ігумен Феогност, та братія монастиря в священичому сані. Цього дня багато прихожан монастиря приступили до таїнства Сповіді та Причастя. Перед причастям вірних проповідь виголосив насельник святої обителі ієромонах Онуфрій.

Після відпусту Літургії митрополит Іоасаф звернувся до священослужителів і вірних з проповіддю, у якій роз’яснив вірним чому саме у третю неділю Великого посту звершується винесення і поклоніння Хресту Господньому.

 

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com