Отець Сергій ТРИФ’ЯК: Ідея католицької школи і садка – створення якісного, доброго простору для виховання і навчання дітей

Якісна освіта і християнське виховання. В Коломиї представили концепцію католицької школи та дитячого садка ім. Св. Папи Івана Павла ІІ. Опікується цим християнсько-освітнім закладом благодійний фонд «Карітас-Коломия». А запрацює він з 1 вересня. Під час дня відкритих дверей коломияни змогли оглянути відремонтоване приміщення, дізнатись про особливості діяльності цього приватного закладу, почути відповіді на свої запитання. Інтерв’ю для ХПП дав директор БФ «Карітас-Коломия» о. Сергій Триф’як.

  Коли виникла ідея створення такої школи і дитсадка при коломийському «Карітасі»? Чи довгим був шлях до її реалізації?

– Розпочали ми роботи в цій будівлі по вулиці Івана Франка у 2011 році. Саме цей рік можна вважати початком нашого амбітного проекту зі створення якісного дитячого садка нових стандартів. Пройшло чимало років, поки вдалося відремонтувати будівлю. І зараз ми стоїмо на порозі відкриття за кілька місяців католицької школи і дитячого садка. Три роки тому ми зрозуміли, що коли зупинимося тільки на дошкільній освіті, то цього буде замало. Тому вирішили паралельно з дитячим садком започаткувати так само початкову освіту. Власне ідеєю є створення такого якісного, доброго простору, де діти зможуть виховуватися і навчатися. Так само навчаючись, щоб вони були добре укріплені в католицькій вірі. Звичайно, це не буде садочок тільки для віруючих греко-католиків, ми відкриті для всіх. Натомість ми хочемо, щоб навчання було якісним. Для того створювали дуже добру якісну будівлю і якісний добрий простір. Навчання здійснюватимемо за державними стандартами.

– Це у вас перша така презентація школи і садочка коломиянам?

– Ні, це вже друга. Першу проводили для влади з участю єпископа Коломийської єпархії УГКЦ Василія (Івасюка). А сьогодні покликали батьків, бо саме вони відповідають за розвиток власних дітей. Батьки мають можливість на власні очі побачити, який це буде садок, що тут відбуватиметься, яка це буде школа. Представляємо їм концепцію нашого закладу.

– Скільки груп набираєте, з якого віку? Скільки класів буде у школі?

– Буде три групи дитячого садка та чотири класи початкової школи. Цьогоріч набираємо один перший клас, на другий рік ці діти стануть другокласниками, а ми наберемо ще один перший клас. Поступово так до чотирьох класів, потім до дев’яти, а як, дасть Бог, все буде добре, то і до одинадцяти. І групи, і класи не будуть великими – по 20 дітей. Набираємо діток з трирічного віку, які вже вміють себе обслуговувати.

– В чому різниця між звичайним садочком і вашим?

– Найперше – це відносини. Чому ми ходимо до Церкви, як будуються відносини між людьми? Ми хочемо будувати відносини між дітьми, котрі є важливіші як інституція. Хочемо будувати відносини між дітьми, між дітьми і вихователями, і, напевно, найголовніші – між дітьми, вихователями і батьками.

– Якось враховується досвід івано-франківської католицької школи? Ваша буде такого ж типу?

– Найперше хочу сказати, що ще у ХІХ столітті Церква дбала за виховання дітей, їх освіту, створювалися захоронки, школи. До цього часу католицька освіта вважається однією з найякісніших, найавторитетніших у світі. Є добрі приклади католицьких шкіл і в Україні. Ми бачили та враховуємо досвід й івано-франківської, і львівської школи. У нас буде багато всього, що є там, але і буде багато нового.

– В Коломиї вже є дитячий садочок християнського типу «Захоронка блаженної Тарсикії» при Катедральному соборі Преображення Христового УГКЦ. Ваш створюється ніби паралельно?

– Так, при соборі є садок, паралельно діятиме і наш. Трішки можуть відрізнятися години роботи. Але в основі – християнське виховання.

– Завдяки кому, за які кошти ви провели це будівництво? Чи долучаються меценати, чи були якісь гранти?

– В будівництві нашим помічником є депутат обласної ради, коломийський підприємець Богдан Станіславський. Так само нашими меценатами є німецькі жертводавці, які дуже багато доклалися, щоб ця будівля могла бути завершена. Зазначу, що від старого приміщення залишились хіба несучі стіни і перекриття, яке не згнило. Все решту змушені були переробити – всі комунікації, світло, водогін, укріпили фундамент, стіни, сходи, зовнішній дах, навіть поклали дороговартісні пожежні сходи. Для нас безпека дітей понад усе. Роботи уже виконані на 95 відсотків. Буде відповідно облаштована і територія.

– Коли плануєте відкривати дитячий садок і школу?

– Першого вересня вже буде працювати наш садок і школа. Зараз приймаємо від батьків заяви.

– Для цього і проводили день відкритих дверей?

– Так, ми запросили коломиян, щоб вони побачили наше приміщення, доторкнулися до цих стін, походили по цій підлозі, де можуть бути їхні діти. Побачили ці кімнати і відчули той дух, який буде притаманний нашій католицькій школі і дитячому садку імені Св. Івана Павла ІІ. Прагнемо зробити наш заклад за світовими зразками католицьких шкіл.

Коментар методиста початкової освіти інформаційно-методичного центру управління освіти Коломийської міської ради Галини Луцак.

– В дитячому садку працюватимуть три різновікові дошкільні групи: 3-4, 4-5 і 5-6 років, а у школі відкриваємо перший клас. У нас будуть надаватися послуги державної програми, ми маємо обов’язково виконувати державні програми і в дошкільному закладі, і у школі. Поряд з цим проводитиметься багато різних секцій, гуртків, занять. Крім того, школа буде повного робочого дня. В нас буде і англійська мова, і розвиток дрібної моторики, плануємо для учнів першого класу відвідування басейну. Будемо співпрацювати з соціальними службами, залучати дітей до всіх видів діяльності І поряд з цим головне у нас – це християнське виховання, виховання у дітей поваги один до одного, любові, підтримки за допомогою молитви, за допомогою такої атмосфери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com