Івано-Франківськ молився за мир під час всеміської Хресної Дороги

Сьогодні, 14 квітня, вулицями Івано-Франківська традиційно пройшла загальноміська Хресна Дорога. В спільній молитві взяли участь понад 30 тисяч вірян.

Саме П’ята неділя Великого щороку об’єднує у щирій молитві під знаком святого і Животворного Хреста Господнього вірних нашої Церкви. Цьогоріч Хресна Дорога вулицями міста була присвячена Року Родини, який проголосила Всеукраїнська рада Церков, а також незмінному впродовж кількох останніх років наміру – за мир та спокій в Батьківщині нашій Україні.

Молитовна хода розпочалася біля храму Царя Христа (вул. Незалежності, 181) і пройшла звичним маршрутом через частину міста до Архікатедрального собору Воскресіння Христового. Очолив моління Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишиню

Також в ході взяли участь  численне духовенство та вірні Івано-Франківської Архиєпархії, які приїхали до міста з різних куточків Прикарпаття.

Молитву супроводжували співом семінаристи Івано-Франківської Духовної Семінарії св. свщмч. Йосафата. Як і в попередні роки, Хресне знамення почергово несли священики, семінаристи, монахині, викладачі місцевих вишів і вчителі шкіл. Після них символ розп’яття переймуть учні старших класів і студенти. За ними – молодіжні церковні спільноти, пластуни, лицарі Колумба. З нагоди Року родини, на 8-ій стації розп’яття несли сім’ї загиблих воїнів АТО/ООС. На зміну їм на 9-ій стації хрест понесуть Воїни АТО/ООС, військові і Національна Гвардія, які є продовжувачами справи наших загиблих героїв. Також Хрест несли волонтери та капелани, а з їхніх рук знамення перейшло у руки правоохоронців та “надзвичайників”. Завершальні стації із хрестом пройшли чиновники, політики та медики.

Тематичними були і цьогорічні проповіді-розжважання. Їх почергово виголосили душпастирі нашої Архієпархії: о. Роман Мельник, ЧСВВ, о. Ігор Пилипчук, о. Мирослав Татумиряк, о. Петро Ців’юк, о. Василь Скурчанський, о. Михайло Яблонь, о. Ігор Ліпчанський, о. Дмитро Бігун, о. Тарас Цюпин, о. Михайло Дзуль, о. Дмитро Дякун, о. Владислав Іващак (з костелу Христа Царя, Римо-Католицької Церкви), о. Богдан Коцовський.

Заключну стацію виголосив настоятель Архікатедрального собору Воскресіння Христового митр. прот. Юрій Новицький. Він заохотив слухачів ніколи не впадати у відчай, але за будь-якої нагоди звертатись та просити помочі в Господа. Його тема так і звучить «Прийдіть домене всі втомлені та обтяжені».

«Я щиро дякую усім за участь у спільній молитві. Дякую всім нашим отцям-проповідникам, які сьогодні так рясно сіяли зерно Божого слова для усіх нас. Але найбільше хочу подякувати усім вам та кожному зокрема за вашу живу участь та живе свідчення Христа-Господа на нашій сьогоднішній спільній молитві», – звернувся на завершення Хресної Дороги до присутніх Митрополит Володимир.

На завершення спільної молитви в Архікатедральному соборі Воскерсіння Христового виставили до загального почитання мощі Блаженних новомучеників Станіславівських: Симеона Лукача та Івана Слезюка. Кожен учасник Хресної ходи мав можливість до них приступи, просячи заступництва близького нам по духу блаженного Симеона.

{phocagallery view=category|categoryid=51|limitstart=0|limitcount=0}

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com