Підсумки тижня. Про найважливіші новини – в одній статті

Пропонуємо Вашій увазі короткий огляд ТОП-найважливіших події з життя Церкви у світі, Україні, нашій Митрополії та, звісно ж, Архієпархії. Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ традиційно зібрала цікавіші новини робочого тижня, що минає в одній статті – #7Днів №11.

Новини Вселенської Церкви

Джерело: Vatican News

 Цей тиждень в Апостольській столиці пройшов в очікуванні Страсного Тижня та Христового Воскресіння. В цьому контексті Папа звернувся до присутніх на його загальній аудієнції у середу 10 квітня. Вітаючи паломників з різних куточків світу, Папа Франциск заохотив їх належно приготуватися до переживання Пасхального Таїнства. «З радістю та надією готуймося до переживання Господніх страстей і воскресіння», – заохотив Понтифік.

∙ Тим часом як в понеділок, у Ватикані розпочалася чергова зустріч Ради Кардиналів. В центрі уваги праці – нова Апостольська Конституція про Римську Курію. Варто згадати, що під час попередньої зустрічі, що відбувалася в лютому, прийнято рішення провести консультації щодо неї також з єпископськими конференціями та синодами Східних Католицьких Церков.

∙ Також цього тижня, Папа оновив норми Апостольської Конституції «Anglicanorum coetibus». Йдеться про документ, яким регулюється створення та діяльність персональних ординаріатів для англіканців, які приступають до єдності з Наступником святого Петра. Апостольська Конституція Папи Венедникта XVI «Anglicanorum coetibus» (Спільноти англіканців) була проголошена 4 листопада 2009 року. В оновленому ж документі йдеться про питання, пов’язані з приписанням до ординаріату священнослужителів, приєднанням особи, охрещеної поза католицькою Церквою, формуванням семінаристів та використанням літургійних книг.

∙ У четвер, Вислужений Папа Венедикт XVI написав статтю, в якій розглядає кризу зловживань у Церкві, яка, за його словами, викликана поступовим згасанням віри в Бога. Спонукою для Венедикта XVI стала лютнева зустріч на тему захисту неповнолітніх, скликана Папою Франциском, щоб дати «чіткий сигнал» та «наново вчинити Церкву вірогідною, як світло народів та силу, що допомагає в боротьбі проти руйнівних сил». «Повернутися до Бога, щоб здолати кризу зловживань», – закликає Венедикт XVI.

∙ Крім того, у четвер, 11 квітня, Папа Франциск виголосив реколекційну проповідь наприкінці дводенних духовних вправ для політичних і церковних лідерів Південного Судану, що відбулися в резиденції «Дім Святої Марти» в Ватикані. Звертаючись до політичних і церковних лідерів Південного Судану, що взяли участь у реколекціях у Ватикані, Святіший Отець закликав їх перебувати в присутності Бога, щоб усвідомити свою відповідальність за будування миру в країні. На завершення зустрічі, серед загального зворушення, Папа наблизився до кожного з політичних лідерів країни, поцілувавши їм… ноги.

Новини УГКЦ

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

∙ Цей тиждень в житті нашої Церкви розпочався з приємної дати, адже рівно 10 років тому, на празник Благовіщення Пречистої Діви Марії, наш Отець і Глава Блаженніший Святослав отримав єпископську хіротонію. З цієї нагоди в Патріаршому Соборі Воскресіння Христового відбулося врочисте богослужіння, на яке прибули численні єпископи з різних єпархій та екзархатів. Був також присутній  Апостольський нунцій в Україні владика Клаудіо Гуджеротті.

∙ Окрім того, Президент України та Прем’єр-міністр України привітали Блаженнішого Святослава з нагоди десятиліття його єпископської хіротонії. «Пам’ятна дата Вашого служіння припадає на Благовіщення, велике християнське свято, що будить у наших душах надію і весняну радість. Бажаю, щоб ця радість була з Вами завжди та надихала Вас, Ваше Блаженство, на невтомну працю і молитву за єдність і мир, яких наш народ так потребує», – йдеться у привітанні Президента.

∙ Цікаву акцію провели в Дрогобичі – місцева блогерка та ведуча Оля Радіонова організувала благочинну фотосесію для молоді з інвалідністю. Головними героями дійства стали  підопічні центру «Дивовижні долоні» Благодійного фонду «Карітас», що в місті Котермака. Акція пройшла під гаслом «Краса всередині».

∙ А в далекій від нас Стемфордській єпархії (США), в рамках відзначення 150 років від дня народження та 100 років від дня переходу до вічності блаженної Йосафати, відбулося офіційне відкриття Року блаженної. Із благословення Правлячого архиєрея владика Павла Хомницького цей Рік блаженної розпочався із триденного відзначення. Детальніше про цю подію можна прочитати ЗА ПОСИЛАННЯМ.

∙ А на завершення цього тижня, буквально сьогодні, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав звернувся до молоді у традиційному Посланні на Квітну неділю. У Посланні мовиться, що за нещодавніми соціологічними опитуваннями, більшість молодих українців найважливішою цінністю свого життя вважає свободу. Варто зауважити, що такої позиції дотримується і велика частина дорослого населення. Для пострадянського українського суспільства такий ціннісний орієнтир можна вважати справжнім проривом.

Новини Івано-Франківської Митрополії

Джерело: Прес-служба Коломийської єпархії

Джерело: Прес-служба Чернівецької єпархії

В Коломийській єпархії цього тижня, як і в Чернівецькій, також було цікаво. Зокрема:

∙ На свято Благовіщення Пречистої Діви Марії – 7 квітня пам’ять Святого Миколая Чарнецького вшанували у храмі Блаженного, в його родинному селі Семаківці. Після Божественної Літургії, парох храму, отець Василь Скрипка, розповідав прочанам та парафіянам про тернисте життя владики Миколи, його шлях до святості. Люди мали змогу переглянути архівні кадри і хронологію життя Миколая Чарнецького.

∙ А вже 9 квітня в Отинійському ліцеї енергетичних технологій відкрили сучасну кухню-лабораторію для навчання учнів за спеціальністю кухар-кондитер та офіціант. На добре починання присутніх поблагословив митрофорний протопресвітер Василій Мельничук.

∙ Тим часом у Чернівцях розпочалася і зараз триває непересічна молитовна ініціатива – «13 днів молитви в намірі за Україну». Щодня з 08 по 20 квітня у Соборі з 10:00 до 17:00 перед Чудотворною іконою Матері Божої Чернівецької кожен матиме можливість побути в молитві впродовж 30 хвилин. Біля ікони знаходиться книга, в яку кожен може зробити запис на зручний для себе час.

Найважливіше за тиждень з Івано-Франківської Архієпархії

Джерело: Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

∙ Розпочнемо з того, що в понеділок, 8 квітня, в Архієпархіальному управлінні відбулися збори протопресвітерів. Очолив їх Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

∙ Також цього тижня надійшла інформація про те, що працівники центру св. Луки переймали досвід німецьких колег. Керівники Лікувально-діагностичного центру святого Луки – головний лікар Валентина Казьмірук та менеджер Тетяна Легун повернулися з цікавої пізнавальної поїздки в м. Вертхайм, Німеччина. Виробники німецького оснащення для прибирання поділилися секретами сучасного способу підтримки гігієнічності та стерильності в лікувальних закладах.

∙ А в Галичі провели екуменічну міську Хресну Дорогу. В ній взяли участь численні вірні, а також священнослужителі з УГКЦ, РКЦ та ПЦУ.

∙ В рамках підготовки до Митрополичої Хресної Дороги вулицями Івано-Франківська, В Архієпархіальному управлінні, відбулася прес-конференція щодо її деталей.

∙ Головним же ньюзмейкром цього тижня в нас стала Католицька школа-гімназія св. Василія Великого. У рамках Тижня католицького шкільництва в Католицькій школі відбувся цілий ряд заходів, зокрема: з відкритою лекцією завітав відомий психолог Володимир Станчишин. Опісля своїми враженнями від гімназії, колективу та учнів поділилась вчителька української мови та літератури Католицької школи-гімназії п. Оксана Гошовської. Окрім того, у вівторок, в стінах закладу провели незвичайну Хресну дорогу. Також, спеціально до Тижня католицького шкільництва, гімназисти та викладачі зняли зворушливий кавер на пісню гурту “Скай”

∙ Цього тижня священики Івано-Франківської Архієпархії побували на реколекціях у Патріаршому домі міста Львова. В них взяло участь 40 душпастирів з нашої Архієпархії. Інші ж – матимуть дні віднови духа згодом.

Анонси!

Попереду нас чекають не менш цікаві події!

∙ Вже в неділю – 14 квітня о 14:00 год. від храму Царя Христа, що по вул. Незалежності, 181, розпочнеться Митрополича Хресна Дорога вулицями нашого міста.

∙ Також маємо інформацію, що  20 квітня, для франківських сімей відбудеться День Духовної. Їх проведе Синкел у справах монашества, парох храму святих Кирила і Методія, що в с. Крихівці – прп. о. Йосафат Бойко, ВС.

Таким ми побачили цей тиждень, за який дякуємо Богу! Гарних всім вихідних та чекаємо на Хресній Дорогі, вулицями Івано-Франківська.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com