На парафії Стрітення Господнього вшанували пам’ять блаженної Йосафати

У вівторок, 20 листопада, коли наша Церква згадує пам’ять блаженної Йосафати Гордашевської, на парафії Стрітення Господнього, що в Івано-Франківську по вул. Б. Хмельницького, урочисто вшанували її пам’ять.

#ВечірЙосафати розпочався з виставлення мощей блаженної. Відтак, адміністратор парафії о. Тарас Нейлюк відслужив Велику Вечірню з Литією, оскільки наступного дня відзначаємо празник св. Архистратига Михаїла та всіх Небесних сил.

Громада також переглянула міні-фільм про життя блаженної Йосафати та Згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, яке вона заснувала.

 20 листопада – блаженної Йосафати Гордашевської [ВІДЕО]

На завершення кожен з присутніх міг приступити до мощей блаженної, заносячи свої молитви до Господа за посередництвом Йосафати. В особливий спосіб віряни просили Божого благословення та поміч в будівництві свого храму, яке, власне, триває.

Мощі блаженної Йосафати перебуватимуть на парафії Стрітення Господнього до неділі 25 листопада.

{gallery}news/2018/november/20/stritennya{/gallery}

Довідково

Блаженна Йосафата (в народженні Михайлина Гордашевська (20 вересня 1869, Львів — †7 квітня 1919) — блаженна монахиня Української Греко-Католицької Церкви, яка передбачила свою смерть і тіло якої після смерті було віднайдено нетлінним, і, як і мощі святого Йосафата, перенесено з Відня до Риму.

Сестра Йосафата була першою монахинею першого в Україні активного греко-католицького монашого чину, що опирається на богослов’я убогого Христа і провадить харизматичну працю поміж найбільш упослідженими.

У 1892 році сестра разом із о. Єремією Ломницьким і о. Кирилом Селецьким заснувала в с. Жужіль першу жіночу чернечу спільноту, яка була покликана до апостольської праці серед людей — Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Михайлина, яка прийняла монаше ім’я с. Йосафата, хотіла, щоб її Згромадження стало світлом для темних дітей України.

Три тижні перед улюбленим святом Йосафати — Благовіщенням Марії — 1919 року монахиня передбачила свою смерть. Провіщення збулося, і вона померла на 49-му році життя, збулася також її молитва до Господа: «Забери мене з цього світа в тих літах, в яких буду найбільше підготована». Так сестра Йосафата померла від туберкульозу костей 7 квітня 1919 року, в ніч празника Благовіщення Пречистої Діви Марії.

27 червня 2001 року була проголошена блаженною Папою Іваном Павлом II у Львові.

Прес-служба Парафії Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com