20-річчя ТУСК Обнова у Чернівцях

10 листопада у місті Чернівці відбулася наукова конференція з нагоди двадцятиріччя створення осередку ТУСК «Обнова» на Буковині.

Конференція розпочалася з Архієрейської Божественної Літургії, яку очолив Преосвященний Владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький. Після Літургії єпископ освятив ікону священномученика Миколи Конрада, який був першим духівником «Обнови».

На конференції були присутні представники влади, а саме: заступник міського голови, який вручив грамоту представникам чернівецького осередку ТУСК «Обнова» за допомогу у проведені міських заходів. Також в з’їзді взяли участь представники інших осередків, зокрема голова івано-франківського осередку Іван Тиханський, голова тернопільської «Обнови» Христина Юрчак, голова «Обнови» зі Львова Олена Пляченко та представник київської «Обнови» пан Тарас, а також студенти Івано-Франківської Духовної семінарії.

 Будьте завжди вірні Христові: Митрополит Володимир зустрівся з УМХ

Конференція розпочалася з привітального слова Владики Йосафата. Одним з доповідачів був третій голова Івано-Франківської обнови, випускник Івано-Франківської Духовної семінарії о. Василь Германюк. Отець Василь наголосив на тому, що спільнота повинна мати духівника, який має духовно допомагати спільноті, бути духовним батьком для її учасників. Під час праці у трьох секціях усі учасники обговорили напрями праці, обов’язки кожного члена обнови, шляхи його самореалізації.

Після закінчення конференції усі її учасники були запрошені на урочисте святкування.

{gallery}news/2018/november/13/obnova{/gallery}

За матеріалами Інформаційного центру ІФДС

Довідково

У 1930 р. — з ініціативи Української Греко-Католицької Церкви було створено Генеральний Інститут Католицької Акції Греко-Католицької Галицької провінції. Для об’єднання студентської молоді в тому ж році в Католицькій Акції створено Товариство українських студентів-католитків «Обнова».

Від часу свого заснування ТУСК мало два основних напрямки діяльності. Це, насамперед, місійна робота з молоддю в цілому, а також самоосвіти. Гаслом Товариства є «Обновити все в Христі». «Обнова» як організація передової частини молоді — студентства, мала творити еліту суспільства, її керівну силу. Кожен з членів готував доповіді, реферати, які зачитувались і обговорювались у колі Товариства. Тематика була різнобічна: історичні, мистецькі дослідження, філософсько-богословські роздуми.

Головні цілі товариства

  • Сприяти духовному розвитку своїх членів на засадах християнської духовності та моралі, відповідно до духовних та національних традицій українського народу.
  • Готувати своїх членів до просвітницької діяльності серед молоді, щоб вносити християнські моральні цінності в усі ділянки особистого, родинного та суспільного життя, створюючи цим основи для нового українського суспільства.
  • Виховувати студентську та учнівську молодь в християнському дусі.
  • Поширювати християнські засади в своєму оточенні.
  • Розвивати суспільно-допомогову діяльність і у випадку потреби морально та матеріально допомагати своїм членам та іншим потребуючим в дусі християнської любові.
  • Репрезентувати українську студентську християнську молодь перед іншими студентськими та громадськими організаціями в Україні і за кордоном.

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com