Повернення до мирного життя

«Отче, я молилась за нього Богові, коли він був на війні. Я щиро його чекала, а зараз у нас нерозуміння і відчуження»,- зазвичай з такими словами приходять на духовні бесіди жінки колишніх воїнів.

Так, коли боєць перебуває в зоні бойових дій за нього молиться дружина, рідні, близькі, а коли повертається до мирного життя – розпочинаються конфлікти. І для травмованої людини адаптація стає ще важчою. Виникає відчуття, наче все незнайоме та незрозуміле, не знаєш, кому можеш довіритись і на кого покластись.

З метою налагодження відносин у сім’ях колишніх військових, розрізнення та розуміння станів і реакцій бійця, прийняття чоловіка та батька сім’єю Координаційна Рада з питань душпастирства в кризових ситуаціях Патріаршої курії УГКЦ започаткувала серію семінарів для священнослужителів. Саме до духівника найперше прийде боєць, аби віднайти відповідь на ряд своїх питань: «Чому загинули товариші та побратими?», «Чому стільки несправедливості навколо?», «Чому їх ніхто не розуміє?». І не дивно, що у бійців виникає стільки питань, гніву та відчуження. Всі ті навички, які солдат здобув на полі бою перетворюються у проблеми у мирному житті.

Необхідний час, підтримка друзів, членів родини, священнослужителів, психологів, ведення здорового і тверезого способу життя, вміння піклуватись про себе, правильно реагувати на події, які відбуваються у їхньому житті аби зцілитись від травм. Завдяки духовній бесіді колишній боєць матиме змогу сплести фрагменти своїх спогадів у одну зв’язну розповідь. Як вислухати без оцінок та зауважень, які питання ставити в ході бесіди аби не нашкодити особі, що перебуває в травматичній скорботі, як реагувати на некерованість бійця та як емоційно не вигоріти самому духівнику через втому від співчуття – все це розглядалось та опрацьовувалось на семінарах зі священнослужителями Богородчанського, Солотвинського, Бурштинського, Більшівцівського, Долинського, Болехівського, Галицького, Єзупільського, Рогатинського та Черченського протопресвітеріатів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

 У навчальному корпусі Івано-Франківської Архієпархії розпочалась ліцензіатська програма з канонічного права

Адже священики та капелани, які працюють з травмованими людьми, часто можуть переживати події нібито це було пережито з ними особисто, на власному досвіді, їх теж можуть тривожити нав’язливі спогади та виснаження, стресове збудження. Вони найбільш вразливі на вигорання. Тому, як допомогти собі самому подолати симптоми вторинного стресу чи завдяки профілактичним заходам не вигоріти про це на семінарах розмовляли зі священниками та опрацьовували за допомогою методик о. Володимир Пігічин, о. Ярослав Рохман та психолог Ірина Вишинська.

Пам’ятаймо, що завдяки підтримці та розумінню кожного з нас, поціновуванню відваги бійців, колишньому солдату буде легше віднайти віру, повернутися до нормального мирного життя, подолати відчуття провини, гніву, розчарування та образи.

{gallery}news/2018/MARCH/22/rohman{/gallery}

Повідомив о. Ярослав Рохман

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com