Український Афон вшанував пам’ять небесного покровителя Іова Манявського

11 січня 2019 року, Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир вшановує пам’ять засновника Великоскитської обителі (1611 р.) преподобного Іова Манявського (Княгиницького).

Народився преподобний Іов у Тисмениці на Прикарпатті. Сім’я, в якій народився преподобний Іов (в миру Іван) була досить заможною, але потяг до чернечого життя та усамітнення в молодого юнака був досить сильним. Одного разу він зустрівся в Острозькій Академії із афонським ченцем і його розповідь настільки вразила молодого Івана, що той невдовзі вирушив на святу гору Афон.

Тут, на афонській горі, Іван Княгиницький приймає чернецтво з іменем Єзекиїль. Через деякий час, а саме в 1598 р. чернець Єзекиїль із афонськими монахами прибуває в Україну для збору милостині, де на запрошення Львівського єпископа Гедеона Балабана, почав відроджувати чернече життя в Унівському, Дерманському, а потім і в Угорницькому монастирях. Згодом приймає велику схиму з іменем Іов. Подвиг схимонаха був величним. Він багато працював та постійно перебував у паломницьких подорожах.

Преподобний Іов Манявський є небесним покровителем Манявської обителі, бо святий провів тут немало років свого чернечого життя. Святі мощі цього подвижника, а також прп. Феодосія Манявського перебувають під спудом в Соборному Храмі обителі і оберігають святу обитель.

За святою Літургією співав священичий хор Свято-Троїцького Кафедрального Собору міста Івано-Франківська під керівництвом настоятеля Собору протоієрея Іоана Телятинського.

В день пам’яті преподобного Іова божественну літургію в Соборному храмі Воздвиження Хреста Господнього очолив настоятель Українського Афону Високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький. Владиці-митрополиту співслужив  намісник обителі архимандрит  Феогност, братія монастиря а також священослужителі Івано-Франківської і інших єпархій нашої Святої Церкви. Після співу запричасного стиха проповідь про життя прп. Іова Манявського виголосив отець благочинний, ігумен Герасим.

Богослужіння завершилось співом величання преподобному Іову Манявському та поклоніння його іконі, після чого служителі звершили чин Панагії.


Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com