Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

15 лютого 2018 року, у четвер останньої седмиці перед Великим Постом, Свята Церква молитовно відзначає одне з дванадесятих празників – Стрітення Господнє.

Свято Стрітення отримало таку назву через те, що у цей день новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведним Симеоном і пророчицею Анною. Старець Симеон якому було провіщено Духом Святим жити, аж поки той не зустріне людського спасителя, при зустрічі з Ісусом Христом сказав наступні слова: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого, Ізраїля» – Лк.2 :29-32.

Також свято Стрітення собою символізує, ще зустріч Нового та Старого завіту

На передодні дванадесятого празника, Владика, у співслужінні настоятеля Свято-Троїцького Кафедрального Собору протоієрея Іоана Телятинського та соборного духовенства, відслужив Всенічне бдіння. Після співу «Сподоби Господи» архиєрей разом з духовенством звершили чин Літії, на якій освятив пшеницю, вино та єлей. Після відпусту Всенічної владика Іоасаф звернувся з словом привітання наступившого свята Стрітення.

У самий день свята владика-митрополит очолив святкову Божественну літургію в Соборному Храмі Манявського Хресто-Воздвиженського монастиря. Його Високопреосвященству співслужив намісник обителі ігумен Феогност, благочинний ігумен Венедикт та братія обителі у священичому сані. Проповідь перед причастям вірних виголосив ієромонах Іоасаф.

На закінчення Літургії Владика звернувся до вірних з пастирським словом, у якому розкрив духовне значенні свята Стрітення Господнього та стрітенських свічок а також де їх можна використовувати в буденному житті. Богослужіння завершилось освяченням свічок на церковному подвір’ї , після чого братія звершила чин Панагії.

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com