Митрополиче богослужіння у неділю сиропусну

18 лютого 2018 року, Свята Православна Церква завершує підготовку вірних до Великого Посту – відзначаючи сиропусну неділю, або прощену неділю, а також згадує Адамове вигнання з раю. Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив уставні богослужіння в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська.

Остання неділя, що готує нас до Святої Чотиридесятниці, називається Прощеною неділею, бо саме цього дня Церква закликає всіх вірних до взаємного примирення, щоби принести жертву гідну покаяння:  “Отже, якщо ти принесеш дар твій до жертівника і там згадаєш, що брат твій має щось проти тебе, залиш там дар твій перед жертівником, і піди, примирись перше з братом своїм, і тоді прийдеш і принесеш дар твій” (Мф.5 : 23-24).

Прощення – глибоке почуття, якому перш за все передує внутрішня духовна праця. Але в сучасній культурі це слово сильно профанує. Ми занадто багато говоримо про прощення, але не знаємо ні ціни вибачення, ні шляху до нього. Та й що в нашому розумінні є прощення? Глобально “пробачити” означає зробити простими відносини, які є ускладненими через наші часто необдумані дії: “Кривизни вирівняються і нерівні шляхи стануть рівними” (Іс.40: 4).

Прощення – це оновлення людського спілкування (взаємне обнулення всіх боргів). Якщо ж люди говорять “прости і я прощаю, але спілкуватися не хочу з тобою”, то вже в цьому є брехня і лукавство. Справжнє прощення завжди призводить до відновлення спілкування і до відновлення стосунків.

Напередодні недільного дня владика Іоасаф, відправив Всенічне бдіння а в самий недільний день звершив Божественну літургію, владиці-митрополиту співслужив настоятель Кафедрального Собору, протоієрей Іоан Телятинський, протоієрей Любомир Малофій та соборне духовенство. За службою Божою Апостола читав студент 3-го курсу І Ф Б І ім. прп. Феодосія Манявського Піддубчак Роман. Цього дня Свято-Троїцький Кафедральний Собор був наповнений прихожанами, значна кількість з яких, щоб вступити у Великий Піст очищеними від своїх гріхів, приступили до Таїнства Сповіді та Причастя.

В кінці Божественної літургії з повчальним словом до вір’ян звернувся владика Іоасаф, в своєму зверненні владика-митрополит  доніс присутнім у храмі людям наскільки важливо є прощати провини які заподіяли нам наші ближні. Завершивши повчальне слово владика-митрополит вклонившись до священнослужителів та пастви попросив прощення.

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com