Димитрівська поминальна субота

3 листопада 2018 року, у суботу перед тим як Свята Церква вшановує пам’ять великомученика Димитрія Солунського, в усіх храмах звершується одна з 4-х великих поминальних служб – а саме Димитрівська.

 «Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх, там, де немає скорботи, ні смутку, ані зітхання, але вічне життя»: сьогодні саме ці слова лунали з уст віруючих, які пошепки повторювали за священослужителями слова молитви за спочилими, згадуючи імена своїх рідних, близьких, знайомих. Саме у такі моменти душі спочилих потребують молитовної допомоги тих, хто має можливість помолитися і поставити свічку за їх упокій.

У день молитви за спочилих ми отримуємо чітку настанову з Нового Завіту. В посланні апостола Павла, яке читається цього дня, є такі слова: «Браття! Не хочу залишити вас у незнанні про померлих, щоб ви не впадали у скорботу, як інші, що не мають надії. Бо коли ми віруємо, що Ісус помер і воскрес, то й померлих у вірі в Ісуса Бог приведе з Ним…»

А в Євангелії від Іоана Господь запевняє: «Істинно, істинно кажу вам: хто слово Моє слухає і вірить у Того, Хто послав Мене, той має життя вічне, і на суд не приходить, але перейшов від смерті в життя… Настає час, коли всі, хто в гробах, почують голос Сина Божого; і вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло, – у воскресіння суду… Я нічого не можу творити Сам від Себе. Як чую, так і суджу, і суд Мій праведний є, бо не шукаю Моєї волі, але – волі Отця, Котрий послав Мене».

Високопреосвященійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська звершив Божественну літургію, після якої очолив відправу Великої панахиди (парастасу). За святою Літургією митрополиту Іоасафу співслужив настоятель Кафедрального Собору протоієрей Іоан Телятинський, протоієрей Любомир Малофій та соборне духовенство.

По завершенні Богослужіння віруючі та священнослужителі на чолі з Архипастирем відправили парастас, після відпусту якого за традицією владика-митрополит прочитавши молитву, освятив принесені вірними колива, а протоієрей Василій Гнип звернувся до вірних з повчальним словом.

Богослужіння закінчилось співом «Вічная пам’ять»

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com