Архиєрейське богослужіння 1-ї Седмиці Великого посту

Перший тиждень Великого посту відрізняється особливою суворістю, а храмове Богослужіння в ці дні – особливим покаянним настроєм.

В перші чотири дні в Храмах здійснюється читання особливого канону, а саме канону прп. Андрія Критського який ще називають – «Великий покаянний канон». Під час читання канону, після кожного стиха віруючі б’ють земні поклони з словами «Помилуй мене, Боже, помилуй мене».

Також впродовж перших шести тижнів Великого посту, по середах і п’ятницях та у четвер п’ятого тижня, коли поминається прп. Марія Єгипетська і в перші три дні Страсного тижня звершується особлива служба РанішосвяченихДарів. Головна відмінність літургії Ранішосвячених Дарів полягає у тому, що на ній не здійснюється Таїнство євхаристії, а віруючі причащаються Ранішосвяченими Дарами, тобто освяченими раніше, на попередній літургії св. Василія Великого або св. ІоанаЗолотоустого.

Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, впродовж перших днів Великого посту очолював Великі повечір’я з читанням канону прп. Андрія Критського, а також літургію Ранішосвячених Дарів.

В понеділок, 19 лютого владика-митрополит очолив Велике повечір’я в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська. Після канону з проповідю про Великий піст до прихожан Кафедрального Собору звернувся протоієрей Василій Гнип.

У другий день Великого посту, Архипастир прочитав канон св. Андрія Критського у Храмі Святителя Миколая міста Івано-Франківська (мікрорайон Пасічна), настоятелем якого є протоієрей Ігор Ільків. За каноном разом з владикою-митрополитом та настоятелем молився благочинний Тлумацького деканату протоієрей Михаїл Кирик.По завершенні канону митрополит звернувся з повчальним словом до прихожан, в якому пояснив наскільки є важливим читання сьогоднішнього канону.

21 лютого, у третій день першої седмиці, владика Іоасаф очолив літургію Ранішосвячених Дарів в Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська. Під час літургії владиці Іоасафу співслужив настоятель Кафедрального Собору, протоієрей Іоан Телятинський з соборним духовенством, а у ввечері звершив чин Великого повечір’я з читанням третьої частини «Великого покаянного канону» в Великому Хресто-Воздвиженському Манявському чоловічому монастирі.

Останню частину канону св. Андрія Критського владика-митрополит звершив у Храмі Рівноапостольних Костянтина та Олени міста Івано-Франківська, настоятелем якого є протоієрей Ігор Василиків. По завершенні читання канону владика виголосив повчальну проповідь, на тему покаяння.

23 лютого, митрополит Іоасаф очолив літургію Ранішосвячених Дарів в Соборному Храмі Великоскитської манявської обителі. За богослужінням владиці-митрополиту співслужили: намісник монастиря ігумен Феогност, благочинний обителі ігумен Венедикт та братія Українського Афону у священичому сані. На запричасному стиху проповідь виголосив ієромонах Феодосій. По завершенні літургії братія монастиря освятила коливо.

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com