Архипастирське Богослужіння у день памяті Василія Великого

14 січня 2019 року, Свята Православна Церква святкує величне свято – Обрізання Господнє, а також вшановує пам’ять святителя Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської  та святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького та всієї  Руси.

Найближчою важливою подією із життя Ісуса Христа, що наступає після празника Христового Різдва, є Господнє Обрізання і наречення імені. Святе Євангеліє про це говорить наступним чином: “Як сповнились вісім днів, коли мали обрізати  хлоп’ятко, назвали Його Ісус — ім’я, що надав був ангел, перше, ніж Він почався у лоні” (Лк. 2, 21).

Старозавітнє обрізання було своєрідним прообразом новозавітного хрещення, що втілює нас у Христа. Святий апостол Павло, називаючи хрещення й навернення до правдивої й спасаючої віри “нерукотворним обрізанням”, каже до віруючих Нового Завіту: “У Ньому ви були й обрізані обрізанням нерукотворним, коли ви з себе скинули це смертне тіло обрізанням Христовим. Поховані з Ним у хрещенні, з Ним ви разом також воскресли” (Кол. 2, 11-12).

Святий Єфрем Сирін оповідає, що коли Він прийшов до Кесарії відвідати святого Василія і зайшовши до церкви, де якраз той проповідував, побачив білого голуба на рамені святого Василія. І тоді святий Єфрем вигукнув: “Великий Ти, Боже, у своїй правді. Василій Великий – це вогненний стовп і його устами говорить Святий Дух”. За свої заслуги перед Православною Церквою святитель Василій названий Великим і прославляється, як “слава і окраса Церкви”, “світило і око всесвіту”, “вчитель догматів”, “палата вченості”.

З нагоди свята владика Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький очолив Божественну літургію Василія Великого в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська. За богослужінням владиці-митрополиту співслужив протоієрей Василій Гнип, протоієрей Іоан Мудрейко, протодиякон Петро Стецюк та диякон Тарасій Петльоха. Після співу Трисвятого, Апостола читав студент VI-го курсу ІФБІ ім. прп. Феодосія Манявського, Піддубчак Роман., а на запричасному стиху з проповіддю до богомольців звернувся протоієрей Василій Гнип, в якому розповів про життя святителя Василія Великого.

Після відпусту Літургії митрополит Іоасаф звернувся до прихожан собору з повчальним словом, а також привітав всіх хто носить ім’я Василій з днем Ангела та благословив всіх парафіян.

 

Powered by WPeMatico

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com