Храм Святої мучениці Параскеви, с. Велика Тур’я, Долинський район

Одна з найкрасивіших дерев’яних церков Долинщини

 Андрій Сенько з Ямниці не просто любить веломандрівки, а й зі своїми однодумцями вирушає у велопрощі до давніх дерев’яних храмів. Тернопільщина, Львівщина, Закарпаття і, звичайно, Івано-Франківщина – маршрути різні і щоразу цікаві. Повертаючись з такого паломництва, викладає невеликі розповіді і світлини у Фейсбуці у групі «Дорогами до святинь».

«Дерев’яні церкви Прикарпаття. Велика Тур’я, Долинський р-н.

Церква Св.мчц.Параскеви, 1642 р.

Серед віковічних лип, на пагорбі, стоїть старенька дерев’яна церква св.Параскеви. Згідно з написом на церкві, зведена у 1642 році, але є інші дані, що церква значно молодша. Розташована збоку від села, на цвинтарі.

Щоб до неї дістатися, треби перейти по мостику через р.Тур’янку і пройти ще десь 300 м.

Церковця є пам’яткою архітектури і належить до УГКЦ. Правда, село має нову муровану церкву, тому стару використовують на похоронах.

Будівля зведена на дубовому фундаменті,має три зруби, видовжена в плані, безверха, має маленькі віконечка та красивий зашклений ганок. До вівтаря з обидвох сторін прилягають немалі ризниці. Біля входу на церковне подвір’я стоїть приземиста широка дерев’яна двоярусна дзвіниця, вкрита чотирибічним наметом. Одна з найкрасивіших дерев’яних храмів Долинщини…»

Андрій Сенько.

Дорогами до святинь

https://www.facebook.com/groups/551768158315807/permalink/1066429483516336/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com