Храм Воздвиження Чесного Хреста ПЦУ, с. Одаїв, Тлумацький район

Церква у селі над Дністром

 Чергова розповідь Андрія Сенька з Ямниці в соціальних мережах у групі «Дорогами до святинь». На цей раз велопаломництво на Покуття, у село Одаїв, яке колись було присілком села Горигляди.

Дерев’яні церкви Прикарпаття. Одаїв, Тлумацький р-н.

Церква Воздвиження Чесного Хреста, 1878.

Село Одаїв розташоване на високому березі р.Дністер. З тих пагорбів відкриваються неймовірно красиві краєвиди на Дністровський каньйон. Одаїв ще являється центром дельтапланеризму. Окрасою цього села є церква Воздвиження Чесного Хреста, яка була збудована у 1878 році. За переказами, церкву купили в селі Радча, Тисменицького району і перевезли в Одаїв.

У 1960-х роках партійні працівники радянської влади вивезли з інтер’єру церкви практично все майно. З фотографій 1992 року видно, що стіни церкви були під гонтами.

Церква стоїть на західній околиці села, під лісом, на терасі схилу. Маленька тризрубна одноверха церква з єдиною прибудовою – ризниця при північній стороні вівтаря. До речі, вівтар церкви орієнтований до північного заходу. Входи до церкви з півдня до нави і зі сходу до бабинця.

Зовнішні стіни церкви під і над опасанням ошальовані вертикально дерев’яною вагонкою. З півдня від церкви, вище по схилу, збереглася невеличка дерев’яна двоярусна дзвіниця, стіни якої, як і церкви, розфарбовані у блакитно-жовті кольори. Так само з додаванням цеглового кольору помалювали бетонні сходи, які ведуть до церкви. Сьогодні церква належить до пам’яток архітектури місцевого значення.

Андрій Сенько.

Дорогами до святинь.

https://www.facebook.com/search/top/?q=%D0%94%D0%9E%D0%A0%D0%9E%D0%93%D0%90%D0%9C%D0%98%20%D0%94%D0%9E%20%D0%A1%D0%92%D0%AF%D0%A2%D0%98%D0%9D%D0%AC%20%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%97%D0%B2&epa=SEARCH_BOX

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com