Католицька школа-садок буде і в Коломиї

Якщо в Івано-Франківську католицька школа має вже довгу і гарну історію, то в Коломиї такий приватний навчальний заклад лише створюється. З 1 вересня у місті над Прутом запрацює католицька школа та дитячий садок ім. Св. Папи Івана Павла ІІ, яким опікується благодійний фонд «Карітас Коломия». Основна ідея такого християнсько-освітнього закладу – створення якісного, доброго простору для виховання і навчання дітей.

 Між ідеєю і завершенням робіт – вісім років. Не важко здогадатися, що все залежало від коштів. Коли вони з’являлися, будівництво оживало, коли закінчувалися – все затихало. А зробити в старій будівлі колишнього дитсадка по вулиці Івана Франка потрібно було багато: щось відремонтувати, а щось і капітально переробити.

«Розпочали ми роботи у 2011 році, – розповідає регіональний директор БФ «Карітас Коломия» о. Сергій Триф’як. – Зазначу, що від старого приміщення залишились хіба несучі стіни і перекриття, яке не згнило. Все решту змушені були переробити – комунікації, світло, водогін, укріпили фундамент, стіни, сходи, зовнішній дах, навіть поклали дороговартісні пожежні сходи».

А кілька років тому здавалось, що нічого з того будівництва не вийде. І називають Божою ласкою, що знайшлися коломийські підприємці, які підтримали, та жертводавці з-за кордону. Тоді змогли і капітальну реконструкцію зробити, і ті дороговартісні сходи поставити (безпека дітей над усе), і завезти сучасне обладнання – ліжка та парти, і зробити яскраві стіни та фасад, і облаштувати територію.

Та не менш важливо, за словами Сергія Триф’яка, шо це амбітний проєкт зі створення якісного дитячого садка нових стандартів. З одного боку, досвід Церкви ще з ХІХ століття, коли для християнського виховання дітей створювалися захоронки (садки), школи. І до цього часу католицька освіта вважається однією з найякісніших, найавторитетніших у світі. З другого, є добрі приклади католицьких шкіл в Україні, зокрема івано-франківської, львівської. Але в Коломиї планують впроваджувати і щось нове.

«Хочемо створити якісний, добрий простір, де діти зможуть виховуватися і навчатися, укріплюючись в католицькій вірі, – продовжує керівник БФ «Карітас Коломия». – Звичайно, це не буде школа-садочок тільки для віруючих греко-католиків, ми відкриті для всіх. Натомість хочемо, щоб навчання було якісним. Воно здійснюватиметься за державними стандартами».

Планують, що буде три групи дитячого садка та чотири класи початкової школи. Цьогоріч набирають один перший клас, на другий рік ще один. Поступово так до чотирьох класів, потім до дев’яти, а як, дасть Бог все буде добре, то і до одинадцяти. І групи, і класи невеликі – по 20 дітей. Діятимуть також різноманітні секції і гуртки, від вивчення англійської мови до розвитку дрібної моторики.

«В католицькій школі-садку будуть надаватися послуги державної програми, – зазначає керівник цього освітнього закладу, методист початкової освіти інформаційно-методичного центру управління освіти Коломийської міської ради Галина Луцак. – Це буде школа повного робочого дня. І головне в її діяльності – християнське виховання, виховання у дітей поваги один до одного, любові, підтримки за допомогою молитви, атмосфери співпраці».

Отож з вересня в Коломиї до дитячого садочку християнського типу «Захоронка блаженної Тарсикії», який три роки діє при катедральному соборі, додасться і католицька школа-садок імені Святого Папи Івана Павла ІІ.

Галина Добош.

(газета “Західний кур’єр”, 27 червня 2019 року)

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com